Relacja z Polsko Indyjskiego Forum Gospodarczego

W dniu 30 września w Hotelu Andersia w Poznaniu odbyło się Pierwsze Polsko-Indyjskie Forum Gospodarcze, którego organizatorami byli Polsko-Indyjska Izba Gospodarcza oraz Miasto Poznań.

program_forum

Forum skierowane zostało do przedsiębiorców zainteresowanych wejściem na rynek indyjski lub rozpoczęciem współpracy biznesowej z tamtejszymi firmami. Spotkanie otworzyło przemówienie Jerzego Stępnia Wiceprezydenta Poznania, który zaakcentował potrzebę zwiększenia wymiany handlowej z Indiami oraz promowania mocnych stron polskiej gospodarki w Indiach.

Deepak Vohra Ambasador Republiki Indii w Polsce, podczas swojego wystąpienia, mówił o rosnącym znaczeniu Indii w dzisiejszym świecie oraz zachęcał polskie firmy do podejmowania współpracy biznesowej z indyjskimi kooperantami. Dr Agnieszka Skuza z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu przedstawiła zasady kultury biznesowej w Indiach, natomiast Seema Bhardwaj-Lamprecht oraz Aneta Majchrowicz – Bączyk z Kancelarii Rödl & Partner mówiły o prawnych i podatkowych aspektach prowadzenia inwestycji i handlu z Indiami. Uczestnicy Forum mieli także okazję wysłuchać doświadczeń firmy OBRAM, która od pewnego czasu jest już obecna na rynku indyjskim.

Część konferencyjną Forum zamknęło wystąpienie Micol Martinelli Senior Advisor International Affairs w Eurochambres, która przedstawiła projekt European Business and Technology Centre. Po konferencji firmy udały się na lunch do Piano Bar w pobliskim Starym Browarze.

lightbox[PIIG] lightbox[PIIG] lightbox[PIIG]
lightbox[PIIG] lightbox[PIIG] lightbox[PIIG]
lightbox[PIIG] lightbox[PIIG] lightbox[PIIG]
lightbox[PIIG] lightbox[PIIG]