„Co eksporter wiedzieć powinien?” – Perspektywy wejścia na rynki azjatyckie

Wykład Prezesa Izby Pana Ryszarda Sznajdera

1 października br. w Poznaniu, odbyło się kolejne już spotkanie informacyjne dla przedsiębiorstw z województwa wielkopolskiego, w ramach projektu „Sieć Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów“. Seminarium zorganizowane przez Wielkopolskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Polsko – Kazachstańską Izbę Gospodarczą oraz Eurofinance Training Sp. z o.o. miało przede wszystkim na celu przekazanie przedsiębiorcom niezwykle cennych, a wręcz niezbędnych informacji w procesie planowania, organizowania i realizacji eksportu. Omówiono m.in.: warunki wejścia na rynki azjatyckie, zasady współpracy z partnerami handlowymi oraz pośrednikami występującymi w eksporcie, obowiązujące na rynkach azjatyckich procedury celne czy metody określania celów rynkowych i ustalania konkurencyjnej pozycji firmy na danym rynku.

Perspektywy eksportu i warunki wejścia na rynek indyjski przedstawił Prezes Polsko – Indyjskiej Izby Gospodarczej Pan Ryszard Sznajder, który na samym początku swojego wykładu wyjaśnił na czym polega potęga dzisiejszych Indii, z czego wynika jej konkurencyjna przewaga w kwestiach gospodarczych oraz które z sektorów są najszybciej rozwijającymi się. Prezes Sznajder wskazał również na kolejne kroki w kierunku rozpoczęcia współpracy z rynkiem indyjskim, pomocne w tym procesie instrumenty, jak również na istniejące utrudnienia w dostępie do rynku.

Przedsiębiorcom zainteresowanym wejściem na rynek indyjski życzymy wielu sukcesów; zapraszamy do kontaktu i współpracy z Polsko – Indyjską Izbą Gospodarczą.