OFICJALNE OTWARCIE FLEX FILMS EUROPA WE WRZEŚNI

20 października 2013 roku we Wrześni odbyło się oficjalne otwarcie fabryki Flex Films Europa sp. z o.o. Firma jest częścią koncernu The Uflex Group, będącego drugim największym na świecie koncernem wytwarzającym folie do celów spożywczych, farmaceutycznych i chemicznych.

Koncern zatrudnia łącznie 6 000 pracowników w USA, Meksyku, Dubaju, Egipcie oraz w Polsce, a łączna wartość sprzedaży wynosi 3 mld $ rocznie i odbywa się do 130 państw świata.

Flex Films Europa sp. z o.o. swoim zasięgiem obejmuje nie tylko Polskę, ale także całą Unię Europejską, Rosję, Ukrainę oraz Białoruś. Łączna zdolność produkcyjna firmy to 36 000 ton rocznie. Na dzień dzisiejszy fabryka zatrudnia 130 osób, planowane jest jednak otwarcie drugiej hali produkcyjnej we Wrześni, co ma nastąpić najprawdopodobniej w 2015 roku; docelowo takich hal produkcyjnych ma powstać kilka.

Oficjalne otwarcie fabryki odbyło się z udziałem Guru Brahm Rishi Guravanand Swami, który udzielając swojego błogosławieństwa na dalszą owocną działalność i rozwój Flex Films Europa, wyróżnił obecnych na uroczystości przedstawicieli Izby: Ryszarda Sznajdera – Prezesa Polsko – Indyjskiej Izby Gospodarczej, Annę Kobierską – Dyrektor PIIG oraz Stanisława Wszelakiego – Dyrektora i Członka Zarządu Flex Films Europa, który pełni jednocześnie funkcję Członka Zarządu Izby. Wśród zaproszonych gości obecny był również Wicemarszałek Sejmu RP Eugeniusz Grzeszczak. Wyróżnienie było wyrazem docenienia wkładu jaki wniosła Izba w powstanie i rozwój fabryki, wspierając jej działalność po dzień dzisiejszy. Inwestycja indyjskiego koncernu jest mianowicie następstwem misji gospodarczej do Indii zorganizowanej przez Polsko – Indyjską Izbę Gospodarczą w 2010 roku, której jednym z najistotniejszych punktów był wówczas udział w Polsko – Indyjskim Forum Inwestycyjnym z udziałem Premiera Donalda Tuska.

Uroczystość otwarcia zakończyła się wspólnym obiadem wydanym w imieniu właściciela firmy Pana Ashok Chaturvedi.