Relacja z misji gospodarczej do Republiki Indii pod przewodnictwem Wiceminister Spraw Zagranicznych Pani Beaty Stelmach oraz Wiceministra Gospodarki Pana Rafała Baniaka

W dniach 05-10 listopada 2011r. Polsko-Indyjska Izba Gospodarcza zorganizowała misję gospodarczą do Republiki Indii, która towarzyszyła oficjalnej wizycie Wiceminister Spraw Zagranicznych Pani Beacie Stelmach oraz Wiceministrowi Gospodarki Panu Rafałowi Baniakowi. W misji udział wzięli przedstawiciele: Solaris Bus&Coach SA, Miranda Sp. z o.o., Lubawa SA, Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” Sp. z o.o., Pomorskiej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o., Apeiron-Synthesis Sp. z o.o., Uflex Group, Ciech SA, Bumar Sp. z o.o., SALANS, Wielkopolskiego Przedsiębiorstwa Inżynierii Przemysłowej Sp. z o.o. Sp. K.

W pierwszym dniu odbył się okrągły stół – dyskusja z udziałem radców ekonomicznych, kierowników Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji z udziałem biznesu nt. warunków działania na rynkach azjatyckich oraz możliwości wsparcia przez polskie placówki. Radcowie ekonomiczni i handlowi reprezentowali rejon Azji wschodniej oraz południowo-wschodniej, tj. Japonię, Koreę Południową, Chiny, Indie, Tajwan, Malezję, Wietnam oraz Indonezję. W drugim dniu odbyło się seminarium organizowane przez The Federation of Indian Chambers of Commerce and Industries we współpracy z Izbą oraz Ambasadą RP i WPHI. Seminarium zakończyło się kilkugodzinnymi spotkaniami B2B między firmami polskimi i indyjskimi. Po spotkaniach delegacje oficjalna oraz biznesowa udały się do Mumbaju, gdzie kontynuowały spotkania z firmami indyjskimi zorganizowane przez Konsulat Generalny RP we współpracy z Council of EU Chambers of Commerce in India oraz Indo-Polish Chamber of Commerce z siedzibą w Mumbaju.

lightbox[PIIG] lightbox[PIIG] lightbox[PIIG]
lightbox[PIIG] lightbox[PIIG] lightbox[PIIG]
lightbox[PIIG] lightbox[PIIG] lightbox[PIIG]
lightbox[PIIG] lightbox[PIIG] lightbox[PIIG]
lightbox[PIIG] lightbox[PIIG] lightbox[PIIG]
lightbox[PIIG] lightbox[PIIG]